İçeriğe geç

Çekirdek Ekip Çalışma Notları IV

Kontak Doğaçlama Seviye Geliştirme Çalışmaları IV

18.11.13 @ Elim Sende / Katılım: Defne Erdur, Dicle Doğan, Esra Yurttut, Nilay Arıöz, Veysel Çolak, Zeki Engin Çolak

Isınma:

Kişisel ısınma; yere ağırlık bırakma, ten, kas ve kemik organizasyonuna (iskelet sistemine) odaklanma. iskelet sistemine odaklıyken Martin Keogh’un eklem sıvısına sabunlu su katma imgesi ile devinmeye devam. Suya acı biber ve sonra tekila karıştırarak farklı hareket kaliteleri araştırma (kikirdeme).

Grup kontakla ısınmaya devam.

Dikey ağarlık paylaşımına giriş:

Yerde yatan kişi üzerinde dikey ağarlık transferi: “Puppy pile” (Encik yığını): Kontak kurduktan sonra aşamalı olarak yerleşmenin ağırlık bırakabilmek için okuma, dinleme ve müzakere alanı açmasının önemini hatırladık.

Yüzey açma ihtiyacını hatırlayarak eşli dikey ağırlık paylaşımı çalışmasına geçtik. Yapı kurma, yapıya yerleşme, yapının dönüşmesine izin verme çalıştık. Paylaşımlar:

–       engin-defne: ağırlığı rahat bırakabilmek ve kontak noktasından gelen mesajları (yön, ağırlık, kalite) daha iyi okuyabilmek için kontak noktasında yumuşak dokuların birbirinin içine geçmesi imgesi kolaylaştırıcı unsur oldu. Böylece tek bir nokta kendine yol açarak ilerliyor.

–       Birbirine yüzey olurken,yüzeyden faydalanan kişi yüzeyi sunanın yön ve akışına tamamen kendini bırakmayıp yarı yolda kendi insiyatifiyle yeni bir yön, yer, kalite önermeye geçebiliyor ve böylece yeni olasılıklara gebe bir geçiş alanı yaratılmış oluyor (Çatışık gibi görünen kararların, buluşması).

–       esra- veysel: yüzey sağlayana eklemlenen kendini yerleştirdikten sonra bir durma anı yaşamak öbürüne hareket alanı açmış oluyor. Tüm süreci biraz yavaşlattığımızda oluşan dansın dağarcığı genişledi yani daha fazla olasılık ortaya çıktı.

–       Veysel: Aikido roll ihtiyacı

–       Nilay-Dicle: Orta seviyede çalışma zorluğu, sert yüzeye alışma (vay dizlerin haline), dizlik sipariş etmeli!

–       Dicle: yüzey sağlarken kendimin rahatına odaklanmak işimi kolaylaştırdı.

–       Nilay: üst bedenin yüzey olmasını biraz daha araştırma ihtiyacı doğdu.

Haftaya çalışılabilecekler:

Açılan yüzeyi iyi değerlendirebilmek için:

Merkez kuvvetlendirme ısınma çalışması –esra, dicle

Kruvasan ve heliksler, aikido roll

Yüzey açmada üst bedenin sınırlarını araştırma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir