İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlama Tanıtım Atölyesi + Jam @ İzmir

Ocak 7, 2023 @ 12:00 am 3:00 pm

Kontak Doğaçlama Kampından / Vadi Manasır – Fotoğraf: Bulut Renas

7 Ocak Cumartesi/ 12:00-15:00

Alsancak’ta Nur Niyaz Dans Topluluğu ev sahipliğinde Kontak doğaçlama ile tanışmaya davetlisiniz!

Kontak Doğaçlama, 1970’lerde bir grup dansçı ve araştırmacı tarafından ortaya atılan, farklı disiplinlerden beslenen, yeni bilgilerle ve deneyimlerle gelişime açık deneysel bir “hareket araştırması” alanıdır. Dans, doğaçlama, yaratıcı araçlarla birlikte savaş sanatlarından -özellikle Aikido ve Tai Chi- beslenerek kişiye bedenini fark etmeye ve başka bedenlerle birlikte bağlantı kurarak hareket etmeyi araştırmanın kapısını ve yollarını açar.

Kontak Doğaçlama atölyesinde belli bir odak ile temel prensipleri çeşitli solo, eşli ve grup çalışmaları ile pratik ediyor olacağız. Beden parçalarını ve hareket olasılıklarını keşfederek, birlikte güvende ve rahat bir şekilde hareket etmenin yollarını araştırarak keyifle oynamaya davetlisiniz.

Jam alanında da atölyede öğrendiklerimizi pratik etme, başka bedenleri gözlemleme ve araştırmaya devam edeceğiz.

Herhangi bir hareket geçmişi ya da tecrübesi gerekli değildir. Meraklı ve hareketi seven her bedene açıktır.

Çalışma 12:00’de başlayacaktır. Sadece Jam’e katılım imkanı yoktur. Atölyede ördüğümüz konuları jam alanına birlikte taşıyor olacağız.

Kolaylaştırıcı: Yağmur Kutlar

Kayıt: +90 553 542 60 24


7 January 12:00-15:00

You are invited to Contact Improvisation Workshop and Jam in Nur Niyaz Dance Company in Alsancak!

Contact Improvisationis an experimental field of “movement research” that was initiated by a group of dancers and researchers in the 1970s, drawing on different disciplines and open to development with new knowledge and experiences. It draws on dance, improvisation, creative tools and martial arts – especially Aikido and Tai Chi- to open the door to awareness of one’s body and to explore movement by connecting with other bodies.

In this introductory workshop we will be practicing the basic principles with a specific focus through a variety of solo, paired and group work. You are invited to play with joy, exploring body parts and movement possibilities, exploring ways to move together safely and comfortably.

In the jam space, we will continue to practice what we have learned in the workshop, observing and exploring other bodies.

No movement background or experience is required. It is open to every-body that is curious and loves movement.

The workshop will start at 12:00. It is not possible to participate only in the Jam. We will be carrying the threads we knit in the workshop to the jam together.

Facilitator: Yağmur Kutlar

Registration: +90 553 542 60 24

CI-Turkey

Niyaz Bildik Dans Topluluğu

Alsancak
İzmir, Türkiye
+ Google Haritalar