Program / Schedule

 

Schedule in English:

“Tact of Teaching”s  – meaning pedagogical thoughtfulness – are an invitation for teachers to find a point of contact for teaching together. Finding their individual teaching inquires and follow that together with their colleagues’. Assuming that practical knowing-in-action requires pedagogical sensitivity, vigilance, and tact we hope to challenge and inspire the teachers as well as the participants of these sessions.

LAB’s:
We reserved time slots for the laboratories to be proposed by the participants. In the labs you have the possibility to bring in or try out your own interests with the people sharing similar interests.

one2ones:
You can get one one2one session with one of the teachers for ~15 min. You come with your question, interest, wish for feedback. You can work 1 on 1, come with a friend or small group.

Kitchen Table is a setting for an open discussion about any topic (in this case in and around CI), but with a rule set to create a performance out of the ordinary. During a set time anyone interested can witness and/or participate in the discussion. The topics are open and the exchange of speakers is actively encouraged.

 

Türkçe Program:

“Tact of Teaching”ler – eğitsel düşüncelilik, incelik anlamında – öğretmenleri birlikte öğretmek üzere bir kontak noktası bulmaya davet ediyor olacak. Kendi öğretilerindeki bireysel meraklarını, araştırma sorularını bulmak ve bunları, çalışma arkadaşlarının sorularıyla buluşturarak takip etmek. Uygulama sırasında öğrenmenin pedagojik duyarlılık, dikkat ve ince bir anlayış gerektirdiğini varsayarak; hem öğretmenlerin hem de katılımcıların sınırlarını zorlamayı, aynı zamanda onlara ilham vermeyi umuyoruz.

LAB’lar:

Katılımcıların önereceği laboratuvarlar için zaman dilimleri ayırdık. Bu zaman dilimlerinde kendi merak ettiğiniz, araştırmak istediğiniz konuları önerip, benzer ilgi alanlarını paylaşan insanlarla birlikte araştırabilirsiniz.

Birebir:

Etkinlikte yer alan  öğretmenlerden biri ile yaklaşık 15 dakika sürecek birebir  bir çalışma / dans yapabilirsiniz. Bir soruyla, merak ettiğiniz ya da öğrenmek istediğiniz bir konuyla ya da dans sonrası geri bildirim talebiyle bu zaman dilimini değerlendirebilirsiniz.

Mutfak Masası Sohbeti:

Mutfak Masası, alışılmışın dışında bir performans yaratarak herhangi bir konu hakkında açık tartışma (bu durumda Kontak Doğaçlama hakkında ya da dolaylarında) yürütülmesi için oluşturulmuş bir düzenektir. Belirli bir süre boyunca ilgilenen herkes tartışmaya tanık olabilir ve / veya katılabilir. Tartışmanın çerçevesi açıktır ve konuşmacı değişimi aktif olarak teşvik edilir.

Reklamlar