İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlamaya Giriş @ İzmir

Ocak 20 @ 2:30 pm 7:00 pm

Engin Çolak ile Kontak Doğaçlamaya Giriş 

20 Ocak Cumartesi // Tek gün toplam 4,5 saat yoğunlaştırılmış çalışma

14:30-19:00

PAL İzmir, Alsancak, 1467. Sk. No:6, 35220 Konak/İzmir 

Fotoğraf: Charlie Rabuel

Kontak Doğaçlama

1970’li yılların başında ABD’de ortaya çıkan Kontak Doğaçlama, dokunma, momentum, ağırlık paylaşımı ve en özünde ortak bir temas noktasını takip etmenin fiziksel ilkelerine dayanan partnerli bir dans formudur. KD aynı zamanda hareket eden bedenlerin kinestetik olasılıklarının temas yoluyla açık uçlu bir keşfidir. Bazen tutkulu ve atletik, bazen sessiz ve meditatif, tüm bedenlere ve sorgulayan zihinlere açık bir formdur. Kontak Doğaçlamanın güvenli ortamında dans eden kişiler sözsüz olarak bedeni, hareketi ve dansı kullanarak ortak bir dil konuşmakta ve bu dil üzerinden kendilerini doğaçlama olarak yaratıcı bir şekilde ifade etmektedir.

Engin Çolak

Eşli danslar, dövüş sanatları ve modern dansın farklı formlarında formasyona sahip Engin Çolak 2010 yılından beri kontak doğaçlama konusunda araştırmalarına devam etmektedir. Kontak doğaçlamayı hem hareket prensipleri açısından, hem de sahip olduğu Dans Hareket Terapisi formasyonu gereği beden, zihin ve duygular üzerinde yarattığı etkiler açısından araştırmaktadır. Türkiye’de Kontak Doğaçlama’nın ilk uygulayıcıları arasında olan Engin CI Turkey (https://ci-turkey.org/) ilk çekirdek ekibinde yer almıştır.

Kimler Katılabilir? 

Genel katılıma açık olan giriş seviyesindeki bu atölye, içerdiği çalışmalarla kontak doğaçlamaya sıfırdan başlamak veya bilgilerini tazelemek ve derinleştirmek isteyenlerin yanı sıra, bu keyifli dans formunu tanımak ve keşfetmek isteyenlere yöneliktir.

Kayıt için: https://docs.google.com/forms/d/1gohSBRo24jVqmuMVJki_KnKuf84YlYYDFWS5SqAQm7A/edit?usp=drivesdk&chromeless=1

CI-Turkey

Pal İzmir

1467. Sk. No:6
Konak/İzmir , 35220 Türkiye
+ Google Haritalar