İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlama Atölyesi @ Çanakkale

Aralık 24, 2022 @ 1:00 pm 5:30 pm

Kontak Doğaçlama Atölyesi / “Ortak Zemin”

24 Aralık Cumartesi / 13:00-15:00 Atölye / 16:00-17:30 Jam

Çanakkale’de her ay Kontak Doğaçlama ve etrafında araştırmaya, oynamaya var mısınız?

Bedenlerimizi ve hareket potansiyelini fark ederek, eşli ve grup çalışmaları ile temas, ağırlık paylaşımı, birlikte hareket ve yaratıcı ifade yollarını Kontak Doğaçlama’nın temel prensipleri üzerinden çalışıp oynayacağımız 2022’nin son atölyesi 24 Aralık Cumartesi Mekan’da!

Kontak Doğaçlama pratiği bundan tam 50 sene önce araştırma içinde gelişmeye başladığında pek çok farklı hareket ve savaş sanatı alanından beslenmekteydi. Bugün geldiğimiz noktada; Kontak Doğaçlamanın temellerine yeniden bakmak için Aikido’dan destek alarak ve birlikte temel prensipleri ortak zeminde araştırmaya sizleri davet ediyoruz.

Bu atölyede zeminle bağlantıyı, sağlam temeli nasıl kurabildiğimizi araştırarak bunu eşli çalışmalara ve serbest bir akışa nasıl taşıyabileceğimizi deneyimleyeceğiz.

Herhangi bir alanda hareket deneyiminiz olmasa da bu atölyeye katılabilirsiniz. Bir süredir Kontak Doğaçlama pratiği içinde iseniz, size yeni araçlar ve araştırma soruları bırakabilir.

Kişi sayısı sınırlıdır. Yerinizi ayırtmak adına bize yazarak ön ödeme yapmanızı rica ederiz. İptal durumunda iade yapılmayacaktır.  

Kolaylaştırıcı: Yağmur Kutlar (Oğuzhan Yılmaz eşliğinde)

Kayıt: +90 535 893 22 86 (Deniz Toka) 

*Sadece Jam’e katılmak için daha önce Kontak Doğaçlama atölyesi ya da derslerine katılmış olmanız önerilir. Jam alanı Kontak Doğaçlama prensipleri ve araçlarının serbestçe deneyimlendiği, yönergesiz bir hareket ve keşif alanıdır. 


Contact Improvisation Workshop / “Common Ground” 

Are you ready to research and play in and around Contact Improvisation in Çanakkale? 

24 December Saturday / 13:00-15:00 Workshop / 16:00-17:30 Jam 

We would be discovering our bodies and movement potentials through partner and group exercises based on Contact Improvisation basic principles; touch, weight sharing, moving together and creative expression etc. The last workshop of 2022 is taking place in Mekan on 24th December Saturday!

Facilitator: Yağmur Kutlar (feat. Oğuzhan Yılmaz) 

Venue: Mekan / Çanakkale Merkez

Registration: +90 535 893 22 86 (Deniz Toka) 

*If you want to join only the jam session, it is necessary to have an experience in Contact Improvisation. Jam is a space to experience and work deeply and freely with CI basics and tools without guidance.

Kayıt gereklidir.

CI-Turkey

Mekan

Çanakkale, Türkiye + Google Haritalar