İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlama Atölyesi @ Çanakkale

Mart 6, 2023 @ 2:00 pm 5:00 pm

Çanakkale’de Kontak Doğaçlama Atölye Serisi: Mart Nüshası “Düşmek”

Bedenlerimizi ve hareket potansiyelini fark ederek, eşli ve grup çalışmaları ile temas, ağırlık paylaşımı, birlikte hareket ve yaratıcı ifade yollarını Kontak Doğaçlama’nın temel prensipleri üzerinden çalışıp oynayacağımız atölye 11 Mart Cumartesi Mekan’da!

Ayda 1 yapacağımız atölyeler serisi içinde üst üste koyacağımız prensiplerle birlikte Kontak Doğaçlama temellerini çalışarak birlikte geliştiriyor olacağız. Şubat ayında verdiğimiz aranın ardından yeniden temasa geçmek, zemini bulmak ve oyuna girmeye var mısınız? Bu ayki temamız “Düşmek”. Bedenlerimizin ağırlığını, yerçekimini kullanarak farklı yönlere, zemine ve başka bedenlere güvenle düşmenin yollarını araştıracağız.

Kontak Doğaçlama pratiği bundan tam 50 sene önce araştırma içinde gelişmeye başladığında pek çok farklı hareket ve savaş sanatı alanından beslenmekteydi. Bugün geldiğimiz noktada; Kontak Doğaçlamanın temellerine yeniden bakmak için Aikido’dan destek alarak ve birlikte temel prensipleri çalışıyor olacağız.

Atölye: 14:00-16:00 / 16:00-17:00 Jam

Kolaylaştırıcı: Yağmur Kutlar

Yer: Mekan / Çanakkale Merkez

Kayıt: +90 535 893 22 86 (Deniz Toka)

*Sadece Jam’e katılmak için daha önce Kontak Doğaçlama atölyesi ya da derslerine katılmış olmanız önerilir. Jam alanı Kontak Doğaçlama prensipleri ve araçlarının serbestçe deneyimlendiği, yönergesiz bir hareket ve keşif alanıdır.

CI-Turkey

Mekan

Çanakkale, Türkiye + Google Haritalar