İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlama Atölyesi @ Ankara

Mart 25, 2023 @ 3:00 pm Mart 26, 2023 @ 3:00 pm

Ankara’da Cumartesi tanışıyoruz, pazar oynuyoruz!

Hazal & Yağmur’un kolaylaştırıcılığı ve Simla’nın eşlikçiliğinde!

Tanıtım buluşması / 25 Mart Cumartesi (ücretsiz) 15:00-16:00

Kontak Doğaçlama Atölyesi / 26 Mart Pazar (kayıt gerekli) 11:00-15:00

Kontak Doğaçlama Tanıtım buluşması (Sunum&Sohbet)
25 Mart Cumartesi – 15:00-16:00
Kaiguna / Çankaya / Ankara

Türkiye’de Kontak Doğaçlama pratiğini sürdüren ve paylaşanlar olarak merak edenlerle birlikte buluşmak, kontak doğaçlamayı size kendi üslubumuzda anlatmak isteriz. Kelimelerin yetmediği yerde bedenle, bedenle anlatırken kelimeleri de ekleyerek sizi bu hafif performatif açık sohbete bekleriz.

Sunum & Sohbet : Kontak Doğaçlama (kim için nedir?)

Bedenin sınırları, hareket ile olan ilişkimiz, bedenimizin başka bedenlerle kurduğu ilişkiler, dans ve hareketin hayatımızdaki anlamı üzerine; Kontak Doğaçlama tecrübemizden yola çıkarak tartışırken tüm katılımcıların da tanıklığına, sorularına ve yorumlarına talibiz.


Contact Improvisation Introductory Meeting (Performative Presentation & Conversation)
Saturday, March 25 – 15:00-16:00
Kaiguna / Çankaya / Ankara

As those who continue and share the practice of Contact Improvisation in Turkey, we would like to meet with those who are curious and explain contact improvisation to you in our own way. Where words are not enough, we will use the body, and where the body is not enough, we will add words and invite you to this light performative open conversation.

Performative Presentation & Conversation : Contact Improvisation (what is it for whom?)

While we discuss the limits of the body, our relationship with movement, the relationships our body establishes with other bodies, the meaning of dance and movement in our lives; based on our Kontak Improvisation experience, we are open to the testimony, questions and comments of all participants.


Kontak Doğaçlama Atölyesi- “Yere Güven” & Jam
Contact Improvisation Workshop – Trust the ground & Jam
26 Mart Pazar – 11:00-15:00 / 26 March Sunday – 11:00-15:00
Kaiguna / Çankaya / Ankara

Yerküreye olan bağımızı, yerle ilişkimizi, güvenimizi kontak doğaçlama prensipleri üzerinden araştıracağımız bu atölyede; ayaktan başa tüm bedenin zeminle nasıl temas ettiğini, bu teması ve güveni başka bedenlere ve yüzeylere nasıl taşıyabileceğimizi temelden araştıracağız. Atölyede işleyeceğimiz temel prensipler üzerine Jam alanında serbestçe bu hareket dağarcığını spontan bir şekilde deneyimleyeceğiz.

Atölye: 11:00-13:30
Jam: 13:45-15:00

Kolaylaştırıcılar: Hazal Kaya & Yağmur Kutlar
Kayıt: +90 530 263 88 33


Contact Improvisation Workshop – Trust the ground & Jam

Sunday, March 26 – 11:00-15:00 

Kaiguna / Çankaya / Ankara

In this workshop where we will explore our connection to the earth, our relationship with the ground, our trust through the principles of contact improvisation; we will fundamentally explore how the whole body, from feet to head, is in contact with the ground, and how we can carry this contact and trust to other bodies and surfaces. Based on the basic principles we will cover in the workshop, we will freely experience this movement vocabulary spontaneously in the Jam area.

CI-Turkey

Kaiguna

Kavaklıdere, Cinnah Cd. 12/A, Çankaya
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar
+90 530 263 88 33
Mekan sitesine git