İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kontak Doğaçlama Atölye Serisi @Çanakkale
Nisan Nüshası: Yükseliş ve Düşüş 

Nisan 15, 2023 @ 2:00 pm 5:00 pm

Çanakkale’de baharla birlikte Kontak Doğaçlama atölyeleri durmaksızın devam ediyor! 

Her ay yeni konu ile Kontak Doğaçlamanın temellerini çalışarak yeni başlayanların katılabileceği, bir süredir gelenlerin de üst üste koyacağı egzersizlerle araştırıyor, birlikte hareket ve dans ediyor olacağız. 

Kontak Doğaçlama, 1970’lerde Amerika’da modern dans ortamlarından çıkan, farklı uzakdoğu disiplinlerinden beslenen doğaçlama bir dans formu, hareket araştırması ve kendi bedenimizle, mekanla ve başka bedenlerle iletişim kurma yoludur. Hareket etmeyi, bedenini keşfetmeyi seven herkese açıktır. 

Nisan ayındaki atölyede havaların da ısınmasıyla birlikte bedenlerimizi canlandıracak, birlikte yükselmeyi ve düşmeyi çalışıyor olacağız.

15 Nisan Cumartesi 

14:00-16:00 Atölye / 16:00-17:00 Jam 

Yerimiz sınırlıdır, kayıt olmayı unutmayın.

Yer: Mekan / Çanakkale Merkez

Kayıt: +90 535 893 22 86 (Deniz Toka) @seasunwind

*Sadece Jam’e katılmak için daha önce Kontak Doğaçlama atölyesi ya da derslerine katılmış olmanız önerilir. Jam alanı Kontak Doğaçlama prensipleri ve araçlarının serbestçe deneyimlendiği, yönergesiz bir hareket ve keşif alanıdır.


Contact Improvisation Workshop Series April Issue: Rise and Fall 

15 April 14:00-16:00 / 16:00-17:00 JAM

With the spring in Çanakkale, Contact Improvisation workshops continue non-stop! 

With a new topic every month, we will be exploring the basics of Contact Improvisation with exercises that beginners can participate in, and those who have been coming for a while will put them on top of each other, and we will be moving and dancing together. 

Contact Improvisation is an improvisational dance form that emerged from the modern dance scene in the US in the 1970s, drawing on various Far Eastern disciplines, movement research and a way of communicating with our own bodies, space and other bodies. It is open to everyone who loves to move and explore their body. 

In the workshop in April, as the weather warms up, we will be revitalizing our bodies and practicing rising and falling together.

CI-Turkey

Mekan

Çanakkale, Türkiye + Google Haritalar