İçeriğe geç
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Fall in CI Ön Etkinlikler – No.1 / Akışkan Dengeler

Dilek & Yağmur ile Kontak Doğaçlama Atölyesi

21 Ağustos 2022 Pazar

11:00 – 15:00

ÇATI Dans Stüdyosu Tophane-İstanbul

Kayıt gereklidir: 0535 324 40 06 / catidans@outlook.com

Denge dünyaya ilk geldiğimiz andan itibaren yerde, otururken, ayakta dururken ve hareket halindeyken arayışında olduğumuz bir olgu. Bedendeki sıvılar, yapılar ve dokular her an değişen ve yeniden kurulan dengenin içinde hareket etmekte.

Denge dışı anlar arasındaki geçişlerde; zeminin, nefesin ve alanı paylaştığımız başkalarının desteğiyle kurduğumuz akışkan ve geçici denge hallerini araştıracağımız bu çalışmada Kontak Doğaçlama’nın temel prensipleri ile eşli ve grup oyunlarını pratik edeceğiz.

360° farklı yönlere düşme, destek alarak yerden yükselme, kendi başımıza dengede olmadığımız anlarda yerle bağlantımızı partnerimizle bağlantımız üzerinden kurma gibi konuları araştıracağız. Atölye, kendi bedenini ve başka bedenlerle kurduğu ilişkileri dansın içinde deneyimlemek isteyen herkese açıktır. Yaş, cinsiyet, sağlamlık-sakatlık ayrımı yapmaksızın, hareket tecrübesi olan ya da olmayan her beden, bu pratik içinde kendi hareketini özgürce keşfedebilir.

*Fall in CI Ön Etkinlikleri buluşmaya katılacak ve kaporasını yatırmış olan kişilere ücretsizdir. Yerinizi ayırtmak adın info.ci.turkey@gmail.com adresine yazabilirsiniz.


PRE- Fall in CI Events – No.1

Precarious Balances 

Contact Improvisation Workshop w/ Dilek & Yağmur

21 August Sunday 

11:00-15:00

Çatı Dance Studio

Tophane-İstanbul

Registration: 0535 324 40 06 / catidans@outlook.com

Balance is a phenomenon that we are in search of since we are born, while we are on the floor, sitting, standing and moving. Liquids, structures and tissues in the body move in a constantly changing and re-established balance. 

In this workshop, we will explore the fluid and temporary equilibrium states that we establish with the support of the ground, breath and others with whom we share the space, by practicing the basic principles of Contact Improvisation in duet or ensemble improvisational games.

We will explore themes such as falling into different directions, rising up with the support of the ground, keeping the connection with the earth through our partner while we are off-balance. 

This workshop is open to anyone who are willing to experience the relation with their own body and other bodies in dance. Regardless of age, gender, strength or disability, every body with or without movement experience can freely explore their own movement within this practice.

Ağustos 21, 2022 @ 11:00 am 3:00 pm

CI-Turkey

ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği

Hacımimi Mahallesi Hacı Mimi Külhanı Sokak No:1
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
05353244006