Kontak Doğaçlama Jam

13 Nisan Salı / 21:30-22:30 (GMT+3)

Kayıt: info.ci.turkey@gmail.com ya da sosyal medya hesaplarımıza yazabilirsiniz.

-English Below-

Jam alanı, serbest dans pratiği alanıdır. Dans ederek, ses ve müzikle ya da gözlemleyerek alana dahil olmak mümkündür. İstediğiniz zaman bu seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Jam’de gerçekleştireceğimiz dans pratiği, Kontak Doğaçlama’dan hareket eder. Kendi bedenimizle, zeminle, varsa eşle ve mekanla ilişki kurmanın farklı biçimlerini deneyimlediğimiz doğaçlama danslarla sürecek olan jam’in sadece başında, kolaylaştırıcı bir egzersiz yönergesi verilecek, sonrası tamamen serbest devam edecektir. 

Ses veya müzikle katılacak olanların, zoom’daki teknik koşulların ve bu koşullarda sesin, hareketin aksine, katılan herkesi çok daha direk etkilediğinin farkında olmasını öneririz. Ve jam’in başında kolaylaştırıcılarla konuşmasını rica ederiz.

Jam alanı, kendi bedeninin hareketini ve çevresiyle kurduğu ilişkileri dansın içinde deneyimlemek isteyen herkese açıktır. Yaş, cinsiyet, sağlamlık-sakatlık ayrımı yapmaksızın, hareket tecrübesi olan ya da olmayan her beden, bu pratik içinde kendi hareketini özgürce keşfedebilir.

Hatırlatma:

Üzerinizde rahat hareket edebileceğiniz kıyafetlerle, kendinizi rahat hissedeceğiniz ve bizi duyabileceğiniz bir mekanda olmanız yeterlidir. 

Dans edeceğiniz mekanı, güvenli olacak şekilde düzenlemenizi öneririz.

Tüm katılımcılar, kendi güvenliğinden sorumludur. Hepimiz farklı becerilere, yeteneklere ve konfor seviyelerine sahibiz. Lütfen kendi güvenliğinize dikkat edin. Kendinizi dinleyin, kendiniz ve bedeniniz için neyin rahat olduğunun farkında olun.

www.instagram.com/ci_turkey

www.facebook.com/ci.turkey


13 April Tuesday / 21:30-22:30 (GMT+3)

Jam space is a free space for dance practice. You can join by dancing, making sound / music or just observing. You can switch between these actions/ options.

Dance practice in a jam session is rooted in Contact Improvisation. Jam session is facilitated only at the beginning with a little exercise to get into improvised dance by experiencing different forms of relations with your body, the floor, partner (if available) and place. 

If you would like to join with your voice or music, because of Zoom’s technical terms, every sound would be directly affecting everyone in the meeting. Please talk to the facilitator before the jam starts. 

Jam is open for everyone who wants to experience his/ her body’s movement and relation to its environment in the dance. Regardless of age, gender, body limitations, movement experience, every “body” can explore his/her movement freely in this practice. 

Reminder: 

Wear comfortable clothes which don’t restrict your movement. Be in a place that you feel secure and where you can hear us.

Please organize your space as a secure dance space.

Every participant is responsible of their own. We all have different capabilities, talents and comfort zones. Please keep yourself safe. Listen to your body, be aware what is comfortable for you and for your body. 

Register via info.ci.turkey@gmail.com or DM from social media accounts

www.instagram.com/ci_turkey

www.facebook.com/ci.turkey

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s