Kontak Doğaçlama Sunum – Performans & Jam @ Eskişehir

Tarih ve Saat: 31 Mart 2020 Salı / 19:00-21:30

Yer: EGEV / Eskişehir

Kayıt: 0 506 999 94 52 (Merve)

Kontak Doğaçlama’yı merak eden, deneyimlemek isteyenlerle bir araya geliyoruz! Peki bu etkinlikte neler olacak? 

 

Etkinliği Kontak Doğaçlama üzerine kısa bir sunum ve performansla açıyor olacağız. Ardından CI-Turkey ekibinin kolaylaştıracağı Jam ile katılmak isteyenlerle birlikte hareket edeceğiz.

 

Akış:

Kontak Doğaçlama Performans: Buluşma

Hazal & Yağmur & Sedef

Sunum & Sohbet : Kontak Doğaçlama (kim için nedir?)

Bedenin sınırları, hareket ile olan ilişkimiz, bedenimizin başka bedenlerle kurduğu ilişkiler, dans ve hareketin hayatımızdaki anlamı üzerine; Kontak Doğaçlama tecrübemizden yola çıkarak tartışırken tüm katılımcıların da tanıklığına, sorularına ve yorumlarına talibiz. 

Kolaylaştırılmış Jam:

Kontak Doğaçlama’nın serbestçe pratik edildiği Jam’lerde, katılımcıların tümü alanı birlikte tutar, paylaşır ve kendi hareketini, mekandaki başkalarıyla ilişki içinde özgürce keşfeder. 

Kontak Doğaçlama’nın temel prensiplerinin kolaylaştırıcılar (Hazal & Sedef &Yağmur) tarafından tanıtılacağı ısınma egzersizleri ile jam alanını açmaya hazırlanacak; sonra da birlikte dans etmenin keyfine varacağız.

Tarih ve Saat: 31 Mart 2020 Salı / 19:00-21:30

Ücret: 30 TL

Mekan: EGEV / Eskişehir

Kolaylaştırıcılar: Hazal & Yağmur & Sedef

Kayıt: 0 506 999 94 52 (Merve)

EGEV/ Vişnelik Mah. Çağdaş Sok. Hacı Hanife İş Merkezi 1/ 11 Odunpazarı /Eskişehir

Peki nedir bu Kontak Doğaçlama? 

1970’lerin başında Amerika’da Steve Paxton’un hareket araştırmalarının sonucunda ortaya çıkmış bir çağdaş dans tekniğidir. Bugün binlerce profesyonel  ve amatör dansçı tarafından pratik edilen Kontak Doğaçlama; minimum bir eşle, eğlenceli bir şekilde dans etmeyi önerir. Duyular ve duyumsamalar aracılığı ile yer, yer çekimi, momentum ve başka bedenleri algılayarak, onlarla kontakta kalarak; sağlam, dengeli duruş ve hareketler, ağırlık paylaşımları, sürprizli devinimler ve mekan farkındalığı ile neredeyse oyun oynamanın yollarını arar. Daha fazla bilgiyi ci-turkey.org sayfasında bulabilirsiniz.