Kontak Doğaçlama/Temeller @ İzmir

24 Kasım 2019 Pazar / 13:00-16:00

Contact Improvisation/ Fundamentals

24th November 2019 Sunday / 13:00-16:00

Yer/ Venue: İskele Stüdyo, İzmir / Karşıyaka

Bu atölyede, Kontak Doğaçlama’nın temel prensiplerini eşli ve grup oyunları ile pratik edecek; herhangi bir mükemmel forma ulaşma, güzel görünme ya da başarma kaygısı olmaksızın kendimizi hareket içinde keşfedeceğiz.

Rahat ve güvende hareket etmeyi kolaylaştıracak beden farkındalığı çalışmaları ile kendi bedenimizi ve hareket olasılıklarımızı araştıracağız. Yerle, eşle ve mekanla ilişki kurmanın farklı biçimlerini deneyimlemek üzere fiziksel dinleme çalışmaları yapacağız; kontak noktası, ağırlık paylaşımı gibi Kontak Doğaçlama’nın temel kavramlarıyla tanışacağız.

Atölye, kendi bedenini ve başka bedenlerle kurduğu ilişkileri dansın içinde deneyimlemek isteyen herkese açıktır. Yaş, cinsiyet, sağlamlık-sakatlık ayrımı yapmaksızın, hareket tecrübesi olan ya da olmayan her beden, bu pratik içinde kendi hareketini özgürce keşfedebilir.

Tarih ve saat: 24 Kasım 2019 Pazar / 13:00-16:00

Yer: İskele Stüdyo, İzmir / Karşıyaka

Kolaylaştırıcı: Sedef Güneş

Ücret: 90 TL ( Öğrencilere 80 TL)

*Etkinliğe kayıt olmak için sdfgunes@gmail.com‘a mail atabilirsiniz

Sedef Güneş kimdir? 

4-6 yaş arasındaki bale ve sonrasından üniversitede 2 sene latin dansı ekibinde gösteri grubundaydı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tiyatro kulübüne bağlı Taşkışla Sahnesi Tiyatro topluluğunda sahnede yer aldı. Kontak doğaçlamaya ise 2014’teki Bernd Knappe atölyesi ile başladı ve sonrasında ÇATI’daki hareket araştırması ve dansa dair birçok atölyeye katıldı. Martin Keogh, Bernd Knappe, Ester Joo, Defne Erdur, Katja Mustonen, Edo Ceder, Jurij Konjar, Laura Dohler, Thomas Kampe, Lior Ophir, Dorte Bjerre, Gregory Chevalier gibi isimlerle çalıştı. Kontak Doğaçlama – Türkiye’nin çekirdek ekibi üyesi olarak, Kontak Doğaçlama ders ve etkinliklerinin organize edilmesi için çalışıyor. Ayrıca 10 yıldır yoga ve meditasyon ile ilgili kendi pratiğine ve eğitimlere de devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s