Post-Fall in CI / Buluşma Sonrası Kontak Doğaçlama Atölyesi

 

(Re)Visiting CI principles with Mileen Borgonjon
Mileen ile Kontak Doğaçlama Prensiplerini (Yeniden) Ziyaret Etmek
3rd November / 3 Kasım
12:00-16:30
Yer / Venue: ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği
Registration form / Kayıt formu

(Re)Visiting CI principles

In this workshop we will (re)visit some core principles of CI. To understand and organize our body structure, mass and support in relation to our dance partner and to gravity, is one of them. Dealing with a constant changing momentum, our body moves through shared-weight, off-balance and up-side down situations. We’ll work on opening the body with awareness, so we can meet our partner in dance from a deep understanding of our own body. Entering a state of readiness to respond to inner and outer impulses.

Through working with teasing restrictions, we will invite a playful encounter with our body intelligence. Entering a space of multiple options, imagination and playfulness. Organizing and reorganizing our mass. Connecting a listening point of contact to the whole of our and our partners body and movement. Through this point of contact finding orientation to the floor. Training an intelligent, available and aware body.

3rd November
Workshop: 12:00-16:30
Jam: 18:00-21:00
Venue: ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği
Lüleci Hendek Caddesi, Hacı Mimi Külhanı Sokak, No:1 Floor:3


(TR)

Kontak Doğaçlama Prensiplerini (Yeniden) Ziyaret Etmek

Bu atölyede Kontak Doğaçlama’nın bazı temel ilkelerini tekrar ziyaret edeceğiz. Bedensel yapımızı anlamak ve organize etmek; dans partnerimiz ve yerçekimi ile ilişkisi içinde kütle ve destek, ziyaret edeceğimiz temellerden bazıları olacak. Sürekli değişen bir momentumla başa çıkarak, bedenimiz paylaşılan ağırlık, denge dışı ve baş aşağı durumlar arasında hareket eder. Bedeni bilinçli bir şekilde açmak için çalışacağız; böylece dans partnerimizle kendi bedenimizi derinlemesine kavrayarak buluşabiliriz. İç ve dış etkilere cevap vermeye hazır bir hale gelebiliriz.

Muzip kısıtlamalarla çalışarak, bedensel zekamızla eğlenceli bir buluşmayı davet edeceğiz. Çok sayıda seçeneğin, hayal gücünün ve oyunbazlığın alanına gireceğiz. Beden kütlenizi organize etmek ve yeniden organize etmek üzerine çalışacağız. Kendinizin ve dans partnerinizin beden ve hareketleri ile dinlediğiniz kontak noktasının bağını kuracağız. Bu kontak noktası üzerinden zeminin yerini bulacağız. Zeki, açık ve farkında bir bedeni eğiteceğiz.

3 Kasım
Atölye: 12:00-16:30
Jam: 18:00-21:00
Yer: ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği
Lüleci Hendek Caddesi, Hacı Mimi Külhanı Sokak, No:1 Kat:3

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s