Konuşma ve Gösteri: CI-Turkey (Hakan Demirtürk, Dilek Üstünalan)

Hareket Et – 28. İstanbul Sanat Fuarı, Atelier Muse programı kapsamında 18 Kasım 2018’de TÜYAP’ta Kontak Doğaçlama Paylaşım ve Performansı gerçekleştirdik.

art-ist2

HAREKET ET

Yürüyüş dansla başlar. Yürümeden önce yuvarlanır, sürünür, emekler, düşer, kalkar, dans ederiz. O zaman ileriye gitmek için önce dans edeceğiz. Hareket bereketi getirir. Bereket, paylaşımla…

Atelier Muse, Artist 2018’de, “Deneyim”in en temeli, “hareketi” odağına alarak bir çağdaş dans ve performans programı sunmaktadır. Program, bir dansı var eden tüm elementleri içermeyi hedefleyerek yapılandırılmıştır. Burada sadece sanatçının hareket etmesi yetmez. Okuyan da, izleyen de, yazan da, bakan da, yanından geçen de bu sürecin bir parçasıdır. Her bireyin hareketi bir diğerini etkiler ve bu etkileşim bütünsel hareketi yaratır.

“Hareket Et!” programı, kamusal alanda izleyiciyle buluşacak çağdaş dans ve performans gösterimleri, Atelier Muse sergi alanında yer alan dans araştırma, dökümantasyon sunumu ve bu alana katkı sağlayan kişi ve oluşumların temsilcileri ile gerçekleşecek konuşmalardan oluşmaktadır. Atelier Muse sergi alanında yer alan sunumlar izleyicileri de içleyerek, katılımcı ve gelişmeye devam eden bir formda sunulmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s