ImPulsTanz Türkiye’den Genç Sanatçıları Bekliyor!

Viyana Uluslararası Dans Festivali — ImPulsTanz’a Türkiye’den indirimli katılım imkanı sağlayan TrImPulsTanz Bursu için başvuru tarihi 4 Mayıs! 13 MAYIS’A UZATILDI.

Sevgili Dans ve Performans Sanatları Öğrencileri, Genç Meslektaşlarım,

 Yıllardır eğitmenleri arasında yer aldığım ImPulsTanz festivali ile bu yıl yine sizin için işbirliği içerisindeyiz. Ülkemizden genç sanatçı ve öğrenciler atölye ve araştırmalara ekstra bir indirim ile katılabilecekler. 5 yıldır gerçekleştirdiğimiz ve ülkemizden 5 yılda 100 kadar genç sanatçının indirimli olarak faydalandığı TrImPulsTanz bursunun bu yılki detaylarını aşağıda bulabilirisiniz..

 TrImPulsTanz – Özel Katılım Bursu’nun DanceWeb gibi geniş bir kapsamı olmasa da, Viyana’da gerçekleşen ImPulsTanz festivalini daha rahat takip edebilmeniz için size özel imkanlar sunabiliyor. DanceWeb bursu’na bugüne kadar ülkemizden yılda ancak bir ya da iki kişi seçilirken TrImPulsTanz için sayı sınırımız yok. Kriterlere uyan herkesi kabul etmemiz söz konusu!

 Burs, 12 Temmuz – 12 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek ImPulsTanz’ta 

– Atölye, Araştırma, Sempozyum ve Performanslarından İndirimleri,

– Avusturya Vizesinin Ücretsiz Alınabilmesini (25 yaş altındaki katılımcılar için) kapsıyor. 

 Bu imkanlardan faydalanacak genç sanatçılar profesyonel yaklaşımları ve alana olan ilgi ve odakları çerçevesinde seçilecek. Seçilen kişiler ImPulsTanz atölye kayıtları için ayrıca öğrenci ya da profesyonel sanatçı olduklarını kanıtlamak zorunda olmayacaktır.

Bursa 25 yaş üstü sanatçılar başvurabilir ancak vize indiriminden faydalanamazlar.

Ekte ve aşağıda detayları bulabilirsiniz. Sorularınız olursa lütfen trimpulstanz@gmail.com adresine başvurun.

İçtenlikle,

Defne Erdur

co-founder & editor

IDOCDE – International Documentation of Contemporary Dance Education

idocde.net – defne.erdur@idocde.net

 

TrImPulsTanz Bursu :

4 Mayıs 2014 tarihine kadar trimpulstanz@gmail.com adresine başvurunuzu

-festivale katılma motivasyonunuzu

-kısa özgeçmişinizi,

katılacağınız tarihleri ve atölyeleri (hafta/haftasonu ve saatlerini de ekleyerek)

İngilizce olarak yazarak yapabilirsiniz. (ImPulsTanz kapsamında tüm eğitimlerin dili İngilizcedir ve takip edebilecek kadar İngilizceniz olmalıdır).

 Festivalin bu seneki atölye ve performans içerikleri, saatleri ve günleri Nisan sonunda açıklanıyor. Ancak geçmiş yılların içerikleri şimdiden size fikir verebilir. https://www.impulstanz.com/en/workshops/

 5 günlük atölyeler ve haftasonu yoğun atölyeleri olarak iki grupta çalışmalar yer alıyor. Bu gruplardan zamanları uyan dilediğiniz kadar atölyeyi seçebiliyorsunuz. Ayrıca birçok atölyeyi, katılımcı olmadan, izleyici olarak dışarıdan takip etmek de mümkün.

 Eğer Research Project’lere katılmayı düşünürseniz:

Buradaki seçim sürecini beklemeden başvurunuzu yapmanız ve sonucu ImPulsTanz’dan beklemeniz gerekiyor. Ne kadar erken başvurursanız o kadar iyi olur. Seçimler hemen yapılıyor çünkü. Bu seçimler yönetmen sanatçı tarafından ayrıca yapıldığı için internet sitesinde de göreceğiniz üzere ayrı bir motivasyon mektubu, biografi vs isteniyor.

 Türkiye’den indirimli katılmak için buradaki süreç ayrıca işliyor. Daha sonra TrImPulsTanz Bursunu alırsanız indirimlerden kesin faydalanıyor olacaksınız. Research Project’ler için proje başına 25 Euro indirim alabiliyorsunuz.

 Geri kalan tüm bilgiler aşağıda ve ekteki dosyada yer alıyor! Ancak net olmayan bir konu olursa trimpulstanz@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

 Başvuruların sonucu TrImPulsTanz bursunu alan kişilerle Mayıs ayı içinde iletişime geçeceğiz. Bireysel atölye seçimleri ve kayıt prosedürü; seyahat tarih tercihleri, vize randevusu ve prosedürlerini birlikte tamamlayacağız. Katılmak istediğiniz atölyelerde yer kalmayabilecegini ön görerek, direk www.impulstanz.com adresinden kaydınızı gerçekleştirip daha sonra bu bursu kazandığınızda indirimden faydalanabilirsiniz. Atölye tercihlerinizde daha sonra küçük değişiklikler yapmanız da söz konusu olabilecektir.

 Başvuru öncesinde sorularınız olursa trimpulstanz@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

 TrImPulsTanz Burs Kapsamı:

ATÖLYELER:

-kişi başı 40 Euro indirim (kayıt ücreti toplam ücrette düşülür)

birden fazla atölye kaydında kişi başı 20 Euro indirim

profesyonel genç dansçı/performans sanatçıları ve öğrenciler için kişi başı atölye başına 15 Euro indirim

 =bu durumda bir atölye (5 günlük ya da 2 günlük yogun) kişi başı 115 Euro (150 dk’dan uzun atölye seçilmiş ise fiyat degisik ) oluyor.

=18 yaşından küçük öğrenciler için ise bir atölye 70 Euro (Eğer 150 dk’dan uzun atölye seçilmiş ise 85 Euro civarı) oluyor.

PERFORMANSLAR:

Bursu alan katılımcılar seçtikleri performanslardan üyelik ücretini vermeden- %15’lik indirimden faydalanabilecek.

Tüm gösteriler indirimli ücretten izlenebilecek.

SEMPOZYUM:

27-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 6. IDOCDE Sempozyumuna indirimli katılım.(https://www.impulstanz.com/en/idocde/symposium/2018/)

KONAKLAMA: Uygun kosullarda konaklama imkanı arastırıp birlikte ev paylasmak mumkun oldu gecen yillarda. Ayrica 20-25 euro civari hostel bulmak da mumkun olabiliyor. Katılımcılar belli olduğunda kolektif olarak çözümler bulunuyor.

 VİZE:

60 Euro Vize ücreti 25 yaş ve altındaki katılımcılardan alınmayacak. Avusturya Konsolosluğuna ImPulsTanz daveti ile toplu olarak vize başvurusu yapılacaktır.  (İstanbul dışından katılımcılar vize başvurusunu ayrıca yapabileceklerdir.)

Önemli Tarihler:

Nisan başı – ImPulsTanz eğitmenleri internet sitesinde açıklanıyor.(https://www.impulstanz.com/en/archive/workshops/2017/)

Nisan ortası – Research Project’lere başvurular başlıyor. (https://www.impulstanz.com/en/research/)

Nisan sonu – Kesin atölye tarih ve saatleri internet sitesinde açıklanıyor, başvuruları başlıyor.(https://www.impulstanz..com/en/workshops/)

4 Mayıs! 13 MAYIS’A UZATILDI. – TrImPulsTanz başvurusu için son gün.

Haziran – Gösterilerin biletleri satışa çıkıyor.

1 Temmuz – TrImPulsTanz kapsamında gösterileri seçmek için son gün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s