ÇATI’daki Kontak Doğaçlama dersine 2 misafir eğitmen

Hakan Demirtürk, 1 Aralık Cuma ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği’ndeki Kontak Doğaçlama paylaşımına 2 eğitmeni misafir ediyor. Fransa’dan Nicolas Hubert ve Defne Erdur eşliğinde gerçekleşecek dersi takiben jam’e de hep birlikte geçiyor olacağız.

1 Aralık Cuma, ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği

Ders: 18.00, Jam: 19.30

Nicolas Hubert, güzel sanatlar okulu öğrencisi ve rock grubu perküsyonisti olduktan sonra 90’lı yılların ortalarında Fransa, Belçika ve İsviçre’deki farklı kumpanyalarda dans öğrenmeye ve performanslar gerçekleştirmeye başladı. 2002’de kendi kumpanyasını kurdu (cie épiderme). Fiziksel dansı sahne tasarımı ve canlı olarak gerçekleştirilen müzik ile ilişkilendiren eserler gerçekleştirmeye devam etmekte.
Release teknikleri, floorwork, Kontak Doğaçlama, akrobasi, dövüş sanatlarından çok etkilenmiştir. Tüm bu etkileri kişisel bir eğitim yaklaşımına — eğlenceli ve zorlu, oyunbaz ve fiziksel— harmanlar.

Defne Erdur, Çağdaş Dans (Doktora), Sosyoloji (MA), Intermodel Dışavurumcu Sanat Terapisi, Beden Terapileri (Derin Bağdoku, Tetik Nokta, Integrative Cranio-sacral Terapi), Meditasyon (WPI Eğitmeni) ve Travma İyileştirme (Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı) eğitimleri almıştır. Güvenli, kapsayıcı ve işbirliğine dayalı yaratıcı ortamlar oluşturmayı hedefleyen çalışmalarının odağında insanları kendi benliklerine yönlendirmek ve onlara fiziksel, zihinsel ve duygusal süreçlerinde eşlik etmek vardır. Yıllar içerisinde bireysel seansların yanısıra, MSGSU İstanbul Devlet Konservatuvarı ve ÇATI’da düzenli dersler vermiştir. Kurucularından olduğu ElimSende ve CI-Turkey’nin yanısıra ImPulsTanz Viyana Uluslararası Dans Festivalinde düzenli atölyeler gerçekleştirmeye devam etmektedir. Simone Forti, Nancy Stark Smith, Nita Little, Kirstie Simson, Ray Chung, Martin Keogh, Frey Faust, Keith Hennessy gibi ustalarla düzenli çalışmış; Tanzhaus Zurih, Vienna Konservatuvarı gibi köklü kurumlarda, Kuala Lumpur, Viyana, Berlin, Freiburg Kontak Doğaçlama festivallerinde atölyeler vermiş ve araştırma ekiplerinde yer almıştır. 2016 sonunda, Kontak Doğaçlama teknik, yöntem ve eğitim yaklaşımlarının fiziksel, sanatsal ve psiko-sosyal gelişime katkısı üzerine, doktora tezini tamamlamıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s