Defne Erdur ile Kontak Doğaçlama – Sınırlarda İletişim

Çanakkale’de kontak doğaçlama atölyesi

Tarih: 25 Kasım 2017, Cumartesi

Saat: 17.00-19.00

Yer: MAHAL, Fevzipaşa Mahallesi Çay Kenarı Sokak No:159, 17100 Çanakkale

Düzenleyen: Esra Yurttut ile Çanakkale’de Dans

Bu iki saatlik buluşmada, Defne Erdur ile Kontak Doğaçlama temel prensipleri çerçevesinde birlikte hareket ediyor, oynuyor, bedenimizin ve iletişim becerilerimizin sınırlarını araştırıyor olacağız.

Karşılıklı fiziksel iletişim kanallarını açmanın, temas kurmanın, birlikte oyun kurmanın yollarını araştıracak; kendi bedenlerimizin ağırlık merkezini hissetmeye ve yerle ilişkimizi, esnek ve rahat ancak dayanıklı olabilmek adına, geliştirmeye odaklanacağız. Güçlenen ve farkındalığı artan merkezlerimizle kontak kurarken; dengeli, kararlı ve spontan olabilmenin yollarını araştıracağız.

Kontak Doğaçlama ile tanışmak isteyen, yeni başlayan, seviyelerini geliştirmek adına odaklanmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Defne Erdur, Çağdaş Dans (Doktora), Sosyoloji (MA), Intermodel Dışavurumcu Sanat Terapisi, Beden Terapileri (Derin Bağdoku, Tetik Nokta, Integrative Cranio-sacral Terapi), Meditasyon (WPI Eğitmeni) ve Travma İyileştirme (Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı) eğitimleri almıştır. Güvenli, kapsayıcı ve işbirliğine dayalı yaratıcı ortamlar oluşturmayı hedefleyen çalışmalarının odağında insanları kendi benliklerine yönlendirmek ve onlara fiziksel, zihinsel ve duygusal süreçlerinde eşlik etmek vardır.

Yıllar içerisinde bireysel seansların yanısıra, MSGSU İstanbul Devlet Konservatuvarı ve ÇATI’da düzenli dersler vermiştir. Ayrıca kurucularından olduğu ElimSende ve CI-Turkey’nin yanısıra ImPulsTanz Viyana Uluslararası Dans Festivalinde düzenli atölyeler gerçekleştirmeye devam etmektedir. Simone Forti, Nancy Stark Smith, Nita Little, Kirstie Simson, Ray Chung, Martin Keogh, Frey Faust, Keith Hennessy gibi ustalarla düzenli çalışmış; Tanzhaus Zurih, Vienna Konservatuvarı gibi köklü kurumlarda, Kuala Lumpur, Viyana, Berlin, Freiburg Kontak Doğaçlama festivallerinde atölyeler vermiş ve araştırma ekiplerinde yer almıştır. 2016 sonunda, Kontak Doğaçlama teknik, yöntem ve eğitim yaklaşımlarının fiziksel, sanatsal ve psiko-sosyal gelişime katkısı üzerine, doktora tezini tamamlamıştır.

Bugün IDOCDE.net‘in editörülüğünü yürütmekte ve dünya’nın pek çok ülkesinde anatomi ve Somatik çalışmaları temel alan hareket atölyeleri gerçekleştirmeye devam etmektedir. Güncel araştırmalarına Fransa’da Body Mind Centering, Axis Syllabus ve Integral Somatic Psychology odağında, farklı ekiplerle işbirliği içinde, devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s