Ankara’da Kontak Doğaçlama Paylaşımları Serisi 1/ Mayıs

Tarihler: 9-16-23-30 Mayıs, Salı günleri 19:00-21:00

Yer: Platform Sanat

Bu paylaşım serisi boyunca beraber inceleyeceğimiz konular, farkındalık (beden, çevre, hareket), köklenmek ve ağırlık paylaşımı (dikey, yatay), kontak noktası (kayan, sabit, hareketli).
Tabiki herkesin kendi araştırmasına da vesile olacak, araştırma içinde kendini gösterecek daha birçok konu….

Tarihler: 9-16-23-30 Mayıs, Salı günleri 19:00-21:00 (19:00’da teker döner, hazırlıklarınızı yapmak için mekanda en azından 10dk. önce bulunmanız önemli)

Katılım payı: Tam 100tl, Öğrenci 80tl. (4 haftalık toplam bedel).
Katılım koşulu: Çalışma minimum 10 kişi ile gerçekleşecektir ve hareket etmek isteyen herkese açıktır. Tek ders katılımı olmayacaktır.

Kesin kayıt için hzlaroma@gmail.com adresine konu başlığı olarak ‘Kontak Doğaçalma paylaşım serisi,’ ve mailde telefon bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Katılım payı ilk atölyede alınacaktır.

Atölye düzenli katılıma uygun olarak tasarlanmıştır ve kapalı grup olarak ilerleyecektir. Her atölye bir önceki atölyeden beslenir ve bir sonraki atölyeyi besler. Aman besin zinciri kırılmasın!

Kolaylaştırıcı Hazal Kaya hakkında:
Küçüklükten beri dans etmeyi sevdim ve 2013 yılına kadar mimar olma yolunda hareket ikinci planda kaldı. ÇATI’da 2013 yılında Kontak Doğaçlama ile tanıştım ve Defne Erdur’un yönettiği atölyelere katıldım. 2013 yılından bu yana yurtiçinde gerçekleştirilen birçok Kontak Doğaçlama Türkiye etkinliklerine, Defne Erdur’un yönettiği araştırma inzivalarına ve Kontak Lab’lere katıldım. 2016’da ImPulsTanz festivali kapsamında hareket ve dans atölyelerine katılarak farklı eğitmenlerle çalışma imkanı buldum. Hareket araştırmalarım fizyoterapistler, beden terapistleri, çağdaş dansçılar ve Kontak Doğaçlamaya gönül veren oyun arkadaşlarımla devam ediyor. Aynı zamanda hareketten farklı odaklı yeni çemberlerde bulunarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum.Şu anda ise ağırlıklı olarak Ankara’da Kontak Doğaçlama ve kadın çemberlerinde kolaylaştırıcılık yapıyorum.
Şu anda jam ve paylaşım kolaylaştırıcılığı gerçekleştirdiğim bu süreçte Defne Erdur’dan süpervizyon almaya devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s