Ankara’da Kontak Doğaçlama Paylaşımları Serisi 1

 

Mart ayı boyunca her pazartesi Hazal Kaya’nın kolaylaştırıcılığında kontak doğaçlama paylaşımları!

Bu paylaşım serisi boyunca beraber inceleyeceğimiz konular, farkındalık (beden, çevre, hareket), köklenmek ve ağırlık paylaşımı (dikey, yatay), kontak noktası (kayan, sabit, hareketli).
Tabiki herkesin kendi araştırmasına da vesile olacak, araştırma içinde kendini gösterecek daha birçok konu….

Tarihler: 6-13-20-27 Mart, Pazartesi günleri 19:30-21:30 (19:30’da teker döner, hazırlıklarınızı yapmak için mekanda en azından 10dk. önce bulunmanız önemli)
Yer: KısaKaya Ankara Boulder Evi
Katılım payı: Tam 100tl, Öğrenci 80tl. (4 haftalık toplam bedel).
Katılım koşulu: Çalışma 10 kişi ile gerçekleşecektir ve hareket etmek isteyen herkese açıktır. Ayrı ayrı derslere katılım mümkün değildir.

Kesin kayıt için hzlaroma@gmail.com adresine konu başlığı olarak ‘Kontak Doğaçalma paylaşım serisi,’ ve mailde telefon bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Katılım payı ilk atölyede alınacaktır.

Atölye düzenli katılıma uygun olarak tasarlanmıştır ve kapalı grup olarak ilerleyecektir. Her atölye bir önceki atölyeden beslenir ve bir sonraki atölyeyi besler. Aman besin zinciri kırılmasın!

Kolaylaştırıcı Hazal Kaya hakkında:
Küçüklükten beri dans etmeyi sevdim, ilkokul yıllarında bale ile başlayan hareket serüvenim, daha sonra sokaklarda paten kayarak devam etti. Lisede voleybol ile ilgilendim, üniversitede salsaya gittim, daha sonra yogayı denedim derken bir yandan da odaklanarak kendi hareket arayışlarıma devam ettim. Ama tabi gelecekte mimar olma yolunda, hareket ikinci planda olacak şekilde. Ve sonunda Kontak Doğaçlama ile tanıştım. 2013 yılında ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği bünyesinde Defne Erdur’un yönettiği atölyelere katılarak başladım. Geçen yıllar içinde yurtiçinde gerçekleştirilen Kontak Doğaçlama Türkiye etkinliklerinin çoğunu takip ettim ve hayatımın ilk sıralarında yerini aldı Kontak Doğaçlama. Böylece Defne Erdur’un yönettiği araştırma inzivalarına ve Kontak Lab’lere katıldım. 2016’da ImPulsTanz festivali kapsamında hareket ve dans atölyelerine katılarak farklı eğitmenlerle çalışma imkanı buldum. Hareket araştırmalarım fizyoterapistler, beden terapistleri, çağdaş dansçılar ve Kontak Doğaçlamaya gönül veren oyun arkadaşlarımla devam ediyor. Şu anda jam ve paylaşım kolaylaştırıcılığı gerçekleştirdiğim bu süreçte Defne Erdur’dan süpervizyon almaya devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s