Rolling on a Grassy Slope

Martin-Ray

— please stroll down for English–

Martin Keogh ile Bayır Aşağı Çimenlerde Yuvarlanıyoruz

24-26 Nisan, 2015 – ajandanıza NOT EDİN, kaçırmayın!

Kontak Doğaçlama iki kişi arasındaki spontan etkileşimi baz alan; kütle, momentum ve yer çekimiyle oynamayı öneren bir hareket formu. İtkiler, ağırlık, hıza dair bilgiler bir kontak noktası aracılığı ile iletilir. Ki bu kontak noktası karşılıklı destek ve güç ile hassasiyetin işlenmesini kapsar.


Bu yoğun atölyeye Kontak Doğaçlama’nın temel ilkeleriyle başlayacağız: kontak noktası, ağırlık paylaşımı, yere iniş ve yerden yukarı dönüşün yollarını bulma ve hafiflemenin ve yükselmenin kaynaklarını bulma üzerine çalışıyor olacağız. Özellikle boyun ve kalça (pelvis) bölgelerinin serbest bırakılması, uçuş halindeyken kendimizi şaşırtabilmek ve akışı sürdürebilmek üzerinde durulacaktır.

Keşfedeceklerimiz:
o Duyumsamalar temelinden hareket
o Merkez aksı paylaşarak dans
o Dengede olmama (Off balans) halinde rahatlık arayışı
o Formda spontan olarak, kendiliğinden akrobatik olanı bulma

• Her seviyeye açıktır : başlangıç seviyesindeki dansçılar katılabilir.

Martin Keogh 33 senedir Kontak Doğaçlama alanında eğitimler vermekte ve performanslar gerçekleştirmektedir. Bu dans formunun geliştirilmesindeki katkılarından dolayı kendisine Fulbright Kıdemli Uzmanlığı verilmiştir. Interlochen Sanat Academisi ve Stanford Universitesini bitirdikten sonra, Martin Japonya ve Kore’de farklı manastırlarda vakit geçirmiş ve dans dünyasını keşfetmeden önce Berkley Empty Gate Zen Merkezinin direktörlüğünü yürütmüştür. Motivity Dans Kumpanyasının alçak seviye trapezde uzmanlaşmış ilk üyelerindendir. Bahar/SonBahar Dans Stüdyosu ve Kuzey Carolinia’da toplumsal cinsiyet ve mitoloji üzerine konferanslar düzenleyen Dancing Ground’un kurucularındandır. Görme engelliler için Kontak Doğaçlama organizasyonları düzenleyen Touchdown Dance USA ile çalışmıştır. “Bekleme Sanatı”, “Aldığı Kadar Zaman”, yeni yayınlanan “Ayaklarımızın Altındaki Umut” adlı kitapların yazarıdır. Daha detaylı bilgilere @[NjQyMTgzOTU5MjA4MTA3Omh0dHBcYS8vd3d3Lm1hcnRpbmtlb2doLmNvbS86Og==:www.martinkeogh.com]’dan ulaşılabilir.

MSGSU Çağdaş Dans ASD’nın stüdyo destekleriyle.

24 Nisan Cuma:
18:45 – 21:45 Ders

25-26 Nisan Cumartesi-Pazar :
11:00-14:00 Ders,
14:00-15:00 yemek arası (sevgdiğiniz bir yemeği paylaşmak için getirin lutfen potlak piknik yapıyoruz), 15:00-18:00 Ders

Programda küçük değişiklikler olabilir.

Detaylı bilgi için email.catidans@gmail.com ile iletişime geçebilir ve Defne Erdur ve Fahri Ayberk Bagci’ya danışabilirsiniz…

contact impro 2013 wuk (118)

Rolling on a Grassy Slope by Martin Keogh

24th-26th of April, 2015 – SAVE THE DATE on your agendas, don’t miss!

Contact Improvisation is a movement form based on the spontaneous interaction between two people playing with mass, momentum, and gravity. Impulses, weight and velocity are communicated through a point of physical contact that involves mutual support and the cultivation of strength and sensitivity.

In this intensive workshop we will start with the fundamentals of Contact Improvisation: the contact point, weight sharing, pathways into the floor and into the air, and finding the root of levity. Special emphasis on releasing the neck and pelvis, and surprising ourselves in flight and extended follow-through.

We will explore:
o Moving from a base of sensation
o Dancing with a shared central axis
o Seeking ease in going off balance
o Finding the spontaneous acrobatics of the form

• For all levels: beginners welcome

Martin Keogh has taught and performed contact improvisation for over thirty-three years. For his contribution to the development of the form he is a Fulbright Senior Specialist and listed in Who’s Who in the World. After attending the Interlochen Arts Academy and Stanford University, Martin spent time traveling to monasteries in Japan and Korea and was the director of theEmpty Gate Zen Center in Berkeley before discovering the world of dance. He is one of the original members of the Motivity Dance Company, which specializes in aerial dancing on low level trapezes. Martin is cofounder of Spring/Fall Dance Studio and The Dancing Ground, an organization that produces conferences on gender and mythology in Northern California. He’s worked with Touchdown Dance USA, an organization that teaches C.I. to the blind. Keogh is the author of The Art of Waiting, As Much Time as it Takes, and the currently released: Hope Beneath Our Feet: Restoring Our Place in the Natural World. More info at: @[NjQyMTgzOTU5MjA4MTA3Omh0dHBcYS8vd3d3Lm1hcnRpbmtlb2doLmNvbS86Og==:www.martinkeogh.com]

With the Studio Support of MSGSU Contemporary Dance Department.

24th Friday:
18:45 – 21:45 Class

25th-26th Saturday-Sunday :
11:00-14:00 Class,
14:00-15:00 potluck lunch (bring your favourite dish to share),
15:00-18:00 Class

There maybe changes in the program…

For details please contact email.catidans@gmail.com and consult Defne Erdur ve Fahri Ayberk Bagci.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s