Kontak Lab III – Gülşah Soyluer

lab intro

— stroll down for english —

Bu akşam jam öncesi KontakLab’i Gulsah Soyluer yönetti. Bize Yoga yaklaşımlarının Kontak Doğaçlama içinde nasıl faydalı olabileceğini bir kez daha göstermiş oldu. Bedenimizi, nefesimizi dinlemeyle başlayan, bakışlarımızı bedenimizle ilişkide kalarak nasıl mekana açabileceğimize dair ip uçları veren ve yerle olan ilişkimizde el ve ayaklarımızı nasıl yerleştirirsek hem rahat hem de daha sağlıklı hallere girebileceğimize dair tüyolar paylaşan Gülşah’ın paylaşımları hem jam’i rahatlattı hem de keyiflendirdi. 

Karın içerde, dirsekler rahat, eller parmak kökleri ve elin topuğundan yeri kavrıyor, iyice yayılıyor. parmaklar da aktif! ben de ayrıca başın tepesiyle kuyruk sokumu arasındaki uzamaya dikkat çekmeden edemeyeceğim…

Dört ayak üstündeyken ağırlığı fazla öne, dirsekleri kırmadan verirsek el bileğine fazla yük biniyor. Eğer elleri biraz daha kökler ve uzanırsak o zaman el bileği omuzun altında kalmıyor ve sakatlanma riski ortadan kalkıyooor !

10393967_10152333366196511_4715463227571516039_n

Gülşah was leading the ContactLab today. She shared her Yoga approaches with us towards benefits for CI. We started with listening and breath exercises, she then gave us some hints to open our eyes as we were staying in connection with our bodies, then she shared some more hints for placement of our hands and feet on the ground for comfort and health in dancing contact. These all contributed to the relaxing and joy of the following jam. 

Point on engaging the abdomens, elbows relaxed, root of the fingers and the heel of the hand grabing the floor, spreading wide. fingers are also active! and I’d like to take attention to the head tail extention…

Details on how to place our wrist under our shoulder in table/cat pose, via engaging our hands and bending our elbows…

13234_10152333365926511_3866721825876668859_n

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s