Ara(lığa) Düşmek / Falling (in) Between

sole1

(See below for English)

Bu hafta da küçük bir kontak doğaçlama atölyemiz var. Çarşamba, persembe ve cuma Şili’den Sole Medina ile çalışacağız. Pazar jam’ini de o yönetecek. Bernd ile yoğun haftasonuna girmeden önce hazırlık gibi düşünebilirsiniz…

19.00-21.00 arası toplam 6 saat. Catı üyelerine 45 tl, dısardan katılımcılar için 60 tl.

Kaçırmayın!

Ara(lığa) Düşmek

Kendi dansımızla, bedenimizle ve zihnimizle buluşabilmek için alışkanlıklarımızı gözlemleyecek, birlikte doğaçlamamızı sağlayacak duyusal yetilerimizi zenginleştirmeyi amaçlayan egzersizler arasında salınacağız. Anımızı gözlemleyerek… Oyuncu bedenlerimizi uyandırarak…

Kontak doğaçlamanın temellerini kullanarak danslarımızı yaratacak, birbirimizin onay ve işbirliğini gözlemleyeceğiz.

Ağırlığı, düşmeyi, yerle ilişkiyi, yerçekimiyle ilişkilenmek gibi yeni ilişkilerin oluşmasını, denge duygusunu, ağırlık paylaşımını, dokunuş ve hareketin keşfini ve değişkenliğin hareket doğurmasını gözlemleyeceğiz.

Dikkatlerimizi dokunma duyusuna, burada oluşumuza, aramızdaki boşluğa çevirerek içeriye odaklanalım… İçsel alanımızı, iç/dış beden ritimlerini, dışsal duyu/ uzam farkındalığımızı algılamaya çalışalım. Bedenlerin karşılıklı inşasının nasıl yeni ve “ara-lık alanlar” yarattığını gözlemleyelim.

Her Beden bu keşfe davetli!

Sole Medina

Santiago de Chile’de doğdum. Performing Arts Teatro Imagen’deki ilk tiyatro çalışmalarımın ardındanFiziksel Tiyatro ve dansa yöneldim. Serbest dansçı olarak çalışmaya başladım. Bu sıradaHindistan’dak Hindustan Kalari Sangam’da Kalaripayattu ve vokal eğitimi aldım. Dansımda dövüş sanatları, Butoh ve Bodyweather eğitimlerinin etkileri birleşiyor. Kontak doğaçlamayla birlikte farklı bir farkındalık ve beden çalışmaları türüyle tanıştım.

Sonunda U.D.L.A (Şili)’da çağdaş dans lisansı yapmaya karar verdim. Temel olarak Anlık Doğaçlama ve Alana Özel performanslara ilgi duyuyorum. Şili, İspanya, Fransa ve Kanada’da farklı festivallerde sanatçı olarak performanslar sergiledim.

Araştırmalarımın Doğaçlama, KD ve Kompozisyon yönünde net bir odağı oldu. 2010’dan beri bir dans platformu olan s.i.a.m.b Derneği ile yakın temas halinde çalışıyorum. Barselona KD toplantısının ve diğer doğaçlama aktivitelerinin araştırma, işbirliği ve organizasyonunu üstlendim.

Şu anda Şili’de yaşıyor ve La Salvajeria adlı bir yerde çalışıp burayı geliştiriyorum. Burada farklı altyapılardan gelen sanatçılarla işbirliği içinde doğaçlama ve alana özel performanslar üzerine faaliyetler organize ediyorum.

Ayrıca Kalaripayattu, Doğaçlama ve Kontak Doğaçlama öğretiyorum.

sole 2
Falling (in) Between

We will observe our own habits to get ready and prepared to be able to take part in our own dance, body, mind moving between exercises aiming to enrich the sensory skills that enable us to improvise with each other. Observing our present moment. Awakening our playful bodies.

Using the fundamentals of contact improvisation will create our dances, observing our consent and collaboration. Observing weight, fall, relation with the floor and the constructions of new relations , such us the relation to gravity, sense of balance; sharing weight, exploring touch and movement, modulating tone and differentiating touch, observing that instability leads to mobility.Let ́s zoom in, moving the attention to the sense of touch, prescence and space in between, working on perception of inner space, in/outside body rhythms, outer sensory/spatial awareness. Observing how mutual construction of bodies creates new spaces and ‘in-between spaces’.

Every Body is welcome to explore.

Sole Medina

I was born in Santiago de Chile. After my initial studies of Theater in the Performing Arts Teatro Imagen I got into Physical Theatre and dance .I started freelancing as a dancer. Meanwhile I studied Kalaripayattu and some vocal training in Hindustan Kalari Sangam, India. My dance has integrated influences from martial arts, Butoh and Bodyweather training. With C.I I got into other kind of awareness and somatic practices. Eventuall I decided to get my B.A in contemporary dance. U.D.L.A( Chile) I am mainly interested in Instant Compositions and Site Specific performances. As a artist, Ive been performing in different kinds of festivals in Chile, Spain, France and Canada

My research had a clear focus towards improvisation, CI and Composition Since 2010 I ́ve been working closely together with the Association s.i.a.m.b; a dance plattform. I ́ve researched, collaborated and organized The. C.I Barcelona Meeting and other activities related to Improvisation.

I currently live in Chile where I ́m developing and working in a place called La Salvajeria. Here I organise activities related to Improvisation and site specific performances collaborating with artists who have different backgrounds.

I am also teaching Kalaripayattu , Improvisation and C.I Workshop.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s